Czy kredyt konsolidacyjny z komornikiem jest możliwy?

Czy kredyt konsolidacyjny z komornikiem jest możliwy?

Kredyt to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala na szybkie wyjście z problemów finansowych. Problemy te mogą być spowodowane nieoczekiwanymi wydatkami np. na leczenie czy remont mieszkania. Często jeden kredyt nie wystarcza i konieczne jest zaciągnięcie nawet kilku kolejnych. Posiadanie na koncie kilku takich zobowiązań może z kolei skończyć się problemami ze spłacaniem, zwłaszcza, jeśli w międzyczasie borykamy się z ciężką chorobą.

Co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem będzie konsolidacja kredytów, która jest możliwa nawet, jeśli sytuacją zainteresował się już komornik.

Czym jest kredyt konsolidacyjny z komornikiem?

Kredyt konsolidacyjny z komornikiem to najprościej mówiąc połączenie wielu rat w jedną. W tym celu sumuje się kwoty wszystkich zaciągniętych kredytów, dzieli się na nowe raty, które rozkładane są w dogodnym dla dłużnika okresie. To, co jest tutaj istotne to fakt, iż każda taka oferta jest przygotowywana i dopasowywana indywidualnie do każdego kredytobiorcy, dzięki czemu zyskujemy optymalne warunki do terminowych spłat. Bardzo często zdarza się, że firma przedstawia klientowi kilka korzystnych opcji i to właśnie on wybiera tę, która jego zdaniem najlepiej się sprawdzi. 

Tego rodzaju kredyt jest dobrym rozwiązaniem również dla tych, u których ciągłe spłacanie zobowiązań spowodowało uszczuplenie domowego budżetu. Podczas podpisywania dokumentów istnieje bowiem możliwość dobrania dodatkowej gotówki, która pozwoli na uzupełnienie braków oraz uregulowania innych zobowiązań, np. u członków rodziny.

Czy osoba zadłużona z komornikiem może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Nieterminowe spłaty zobowiązań są egzekwowane przez odpowiednie organy wyznaczone przez sąd. Co za tym idzie, kredyt konsolidacyjny z komornikiem może być nieco trudniejszy do uzyskania, niż w przypadku mniejszych długów. W przekonaniu instytucji udzielających kredytów, taki klient jest już bardzo poważnie zadłużony, co może skutkować jego niezdolnością do spłat kolejnych zobowiązań. Otrzymanie tego rodzaju finansowania nie jest jednak niemożliwe w takich sytuacjach. Co prawda, będzie nieco trudniejsze, ale jeśli uzbroimy się w cierpliwość i będziemy wypełniać wszystkie polecenia, prawdopodobnie proces zakończy się sukcesem.

kredyt konsolidacyjny z komornikiem znacznie łatwiej starać się w różnego rodzaju instytucjach pozabankowych. Dlaczego? Przede wszystkim wymagają one znacznie mniej papierologii niż banki i są bardziej skłonne do udzielania kredytów nawet zadłużonym klientom. Dzięki temu cały proces może potrwać znacznie krócej niż u tradycyjnego kredytodawcy.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny z komornikiem?

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny z komornikiem niejednokrotnie nie musimy nawet wychodzić z domu. Jest to możliwe dzięki instytucjom pozabankowym, które prowadzą swoją działalność również online. W razie wątpliwości istnieje również opcja kontaktu telefonicznego a dla najbardziej wymagających, osobista wizyta w placówce. Jak zatem wygląda ten proces?

  • Wyszukanie najlepszej oferty – warto przeszukać fora internetowe w poszukiwaniu opinii użytkowników lub skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci.
  • Wypełnienie niezbędnych dokumentów – w instytucjach pozabankowych będzie to zapewne absolutne minimum.
  • Oczekiwanie na akceptację – w niektórych przypadkach może to potrwać zaledwie kilka godzin.
  • Terminowe spłaty – kredyt konsolidacyjny jest skrojony na miarę naszych możliwości, dlatego jego spłacanie nie powinno stanowić żadnego problemu.

Nieterminowe spłaty mogą przytrafić się każdemu. Problemy osobiste, utrata pracy, zabieganie – wystarczy tylko tyle, aby pewnego dnia obudzić się z komornikiem na koncie. Na szczęście nawet z takich sytuacji istnieją korzystne dla dłużnika wyjścia.  

Sprawdź również informacje o kredycie oddłużeniowym z komornikiem.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *