Jaki kredyt dla zadłużonych z komornikiem jest bezpieczny?

Jaki kredyt dla zadłużonych z komornikiem jest bezpieczny?

Negatywna historia kredytowa może być rezultatem niespłaconej pożyczki, ale również zadłużenia względem dostawcy telewizji czy prądu. Każdy negatywny wpis w bazach takich jak BIK, BIG, KRD czy ERIF staje się przeszkodą do uzyskania kredytu. Niestety bankowy kredyt dla zadłużonych z komornikiem nie zostanie udzielony. Zwykle nie ma jednak większych problemów z pożyczeniem pieniędzy na rynku pozabankowym. Radzimy, gdzie osoby zadłużone mogą zwrócić się po dodatkową gotówkę. Wyjaśniamy, jak pożyczać bezpiecznie.

Kto oferuje kredyt dla zadłużonych z komornikiem?

Ratunkiem dla osób, którym zdarzyły się potknięcia w regulowaniu zobowiązań finansowych, jest rynek pozabankowy. Działa na nim wiele firm udzielających chwilówek oraz pożyczek na większe kwoty z płatnościami ratalnymi, przypominających bankowe kredyty. Działalność firm pożyczkowych regulują przepisy, zawarte między innymi w ustawie o kredycie konsumenckim. Wiele takich podmiotów świadczy usługi pożyczkowe przez internet. Oferty na kredyt dla zadłużonych z komornikiem dostępne są w formie pożyczek:

  • krótkoterminowych, czyli szybkich chwilówek, znanych jako pożyczki na dowód ze spłatą standardowo jednorazowo maksymalnie do 30 dni,
  • długoterminowych, czyli pożyczek na raty ze spłatą od 1 do nawet 60 miesięcy.

Niewielki dług nie powinien być przeszkodą do uzyskania chwilówki na dowód. Większe zadłużenie zwykle staje się przesłanką do sięgnięcia po wyższe kwoty. Tutaj pomocne mogą być zwłaszcza pożyczki z poręczeniem lub pod zastaw. Wtedy nawet większa kwota nie jest problemem. Firmy pożyczkowe najczęściej proponują odpowiednio zabezpieczony kredyt dla zadłużonych z komornikiem. Ofertę dopasowują indywidualnie, aby spłata nie była ogromnym wyzwaniem dla pożyczkobiorcy.

Bezpieczny sposób aplikowania o pozabankowy kredyt dla zadłużonych z komornikiem

Żeby nie paść ofiarą oszustwa, należy korzystać jedynie ze sprawdzonych ofert. Te pod nazwą kredyt dla zadłużonych z komornikiem można znaleźć poprzez ranking pożyczek dla zadłużonych. To bezpieczne źródło aktualnych ofert z danymi o kosztach pożyczkowych, maksymalnej kwocie pożyczki, okresie spłaty czy opiniami o pożyczkodawcach. Zainteresowani zostaną przekierowani na stronę firmy pożyczkowej, gdzie dostępny jest wniosek o pożyczkę. Należy go wypełnić, podając prawdziwe dane. Przesłanie go wiąże się z dopełnieniem kilku formalności. To przede wszystkim:

  • potwierdzenie danych, np. za pomocą przelewu weryfikacyjnego,
  • akceptacja warunków przedstawionych przez pożyczkodawcę,
  • zawarcie umowy.

Wniosek należy wypełnić na stronie pożyczkodawcy lub w serwisie pożyczkowym pośrednika pożyczkowego. Wprowadzone dane podlegają ochronie. Weryfikacja powinna odbywać się poprzez konto osobiste wnioskodawcy. Nie należy korzystać z konta innej osoby. Bezpieczeństwo poszczególnych etapów aplikowania o kredyt dla zadłużonych z komornikiem, przesyłu danych między klientem a serwerem, zapewnia połączenie SSL. Warto sprawdzić, czy obok adresu witryny widnieje odpowiedni symbol, którym jest kłódka.

Jak zostanie wypłacony kredyt dla zadłużonych z komornikiem?

Bezpieczną formą wypłaty pożyczki jest przelew. Nie każdy jednak chce z niego korzystać, gdyż istnieje ryzyko zajęcia środków przez komornika. Alternatywą jest odbiór pieniędzy na poczcie. Bezpieczny czek GIRO umożliwia pobranie pożyczonych pieniędzy w dowolnym oddziale poczty. Taka pożyczka do ręki nie kosztuje dużo więcej. Realizacja czeku to koszt kilkunastu złotych. Wymagane jest okazanie dowodu osobistego oraz danych uzyskanych od firmy pożyczkowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.