Kredyt bez sprawdzania baz

Kredyt bez sprawdzania baz

W celu otrzymania kredytu bankowego należy spełnić wiele różnego rodzaju warunków. Jednym z nich jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej, która dokumentowana jest w różnego rodzaju bazach. Czy zatem możliwe jest otrzymanie kredytu bez sprawdzania baz, jeżeli dodatkowo posiadamy zajęcia komornicze? Kto może starać się o taki kredyt?

Czym jest kredyt bez sprawdzania baz?

Kredyt jest jednym z rodzaju produktów finansowych, którego udzielają przede wszystkim banki, jednak mogą udzielać go również instytucje pozabankowe. W owych bazach natomiast mieszczą się wszelkie informacje odnośnie historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy – przeszłe zadłużenia (nie tylko kredyty) oraz fakt ich spłacania zgodnie z podpisaną umową. Banki sprawdzają kredytobiorcę przede wszystkim w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). 

To właśnie te bazy są dokładnie weryfikowane przez banki, dlatego aby otrzymać tradycyjny kredyt należy wykazać się pozytywną historią kredytową. Tymczasem kredyt bez baz to właśnie rodzaj zobowiązania finansowego, które można zaciągnąć z pominięciem procedury weryfikacji informacji odnośnie historii kredytowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie zwiększa szansę na otrzymanie potrzebnej gotówki.

Kredyt bez baz z komornikiem oznacza, że produkt ten jest przeznaczony dla osób, które posiadają zajęcie komornicze. Ono również uniemożliwia zaciągnięcie tradycyjnego kredytu, jakim jest kredyt bankowy. Zajęcie komornicze może dotyczyć mieszkania, konta bankowego czy wynagrodzenia za pracę. Osoby mające do czynienia z komornikiem doskonale wiedzą, jak uciążliwe jest tego rodzaju zajęcie i jak bardzo ogranicza domowy budżet. 

Zobacz również: Kredyt bez sprawdzania BIK

Kto może otrzymać kredyt bez baz z komornikiem?

Kredyt bez baz z komornikiem jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które po pierwsze nie mają pozytywnej historii kredytowej, a zatem figurują w bazach jako klienci negatywni, po drugie zaś posiadają zajęcie komornicze. Kredytu bez baz z komornikiem udzielają instytucje pozabankowe, dla których nie jest istotne to, czy dany kredytobiorca w przeszłości sumiennie spłacał swoje zadłużenia, czy też miewał poślizgi.

Oczywistym jest bowiem fakt, że nasza przeszłość nie może w aż takim stopniu wpływać na to, czy zostanie nam udzielony kredyt czy też nie. Zajęcie komornicze również nie powinno zupełnie dyskwalifikować z możliwości otrzymania kredytu. Niestety, banki bardzo surowo podchodzą do oceny swoich klientów, opierając się między innymi na danych wynikających z przeszłości.

Kredyt bez baz z komornikiem to odpowiedź na potrzeby tych, którzy chcą w szybki sposób pozyskać gotówkę, jednak nie spełniają wymogów, aby otrzymać kredyt. Co więc należy zrobić, aby otrzymać kredyt bez baz z komornikiem?

Przede wszystkim:

  • znaleźć odpowiednie oferty i porównać je, biorąc pod uwagę na przykład roczną rzeczywistą stopę oprocentowania – można to zrobić za pomocą porównywarek,
  • sprawdzić warunki poszczególnych ofert,
  • w razie pytań skontaktować się z konsultantem,
  • złożyć wniosek kredytowy.

Zgodnie z powyższym, uzyskanie kredytu bez baz z komornikiem nie jest wcale trudne i niemożliwe. Instytucji udzielającej kredyt nie będzie interesował fakt, czy figurujemy z bazie czy też nie oraz czy posiadamy zajęcia komornicze.

Kredyt bez baz z komornikiem to produkt finansowy mający trafić do osób, które choć w przeszłości nie wykazywały się sumiennym spłacaniem zobowiązań finansowych (z różnych względów), potrzebują pilnie gotówki. Warto sięgnąć po tego rodzaju kredyt, zwłaszcza że szansa na otrzymanie zwykłego kredytu bankowego jest w takiej sytuacji niemalże zerowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *