Kredyt bez sprawdzania BIK

Kredyt bez sprawdzania BIK

Każda osoba ma inną sytuację finansową. Jeszcze kilka lat temu można było od ręki dostać nawet duży kredyt hipoteczny. Teraz bez spełnienia wszystkich warunków stawianych przez bank, jest to niemożliwe. Banki coraz bardziej podnoszą wymagania, ponieważ chcą mieć tylko klientów zdolnych do spłaty swojego zadłużenia. Oznacza to też, że klienci muszą mieć coraz lepsze wyniki finansowe i wiarygodność na wysokim poziomie. A to skreśla osoby, które mają niespłacone długi. Co to oznacza dla osób, które spłacają długi przez komornika? Bardzo ograniczone szanse na pożyczenie pieniędzy.

Kredyt bez sprawdzania BIK, a bankowe procedury

Warto pamiętać, że kredyt to instrument finansowy, które może udzielić tylko bank. Wszystkie inne instytucje, w tym firmy pożyczkowe mogą udzielać tylko pożyczek. Bank oczywiście też może udzielić pożyczki, ale będzie weryfikował klienta, w taki sam sposób, jak przy złożeniu wniosku o kredyt. Dlatego można powiedzieć, że w banku kredyt bez biku z komornikiem nie jest możliwy. Dlaczego?

Banki stawiają na klientów, którzy mają same pozytywne wpisy w historii kredytowej, a tę sprawdzają w BIK. Jest to procedura, do której bank jest zobowiązany. Pracownik udzielający decyzji kredytowych musi zweryfikować historię kredytową klienta. Dlatego zobaczy, że w BIK wpisane jest niespłacone zobowiązanie. A to od razu skutkuje negatywną decyzją kredytową. 

Kredyt bez biku z komornikiem, czyli pożyczka pozabankowa

Praktycznie każda osoba myli pojęcia kredyt i pożyczka. Dlatego poszukiwany jest kredyt bez biku z komornikiem, a nie pożyczka, bo większość osób myśli, że to jest to samo. Zdecydowanie nie, choćby przez definicję. A co ważniejsze banki nie udzielą kredytu z komornikiem, ale pożyczek bez BIK znajdziemy mnóstwo.

Firmy pożyczkowe mają o wiele mniejsze wymagania niż banki, ale też sprawdzają wnioski indywidualnie. Jedna informacja z systemu nie odrzuca od razu naszego wniosku. Dlatego osoby, które mają już negatywne wpisy w BIK z jakiegoś powodu, albo nawet mają komornika, który zajął ich konto mogą otrzymać pożyczkę pozabankową.

Komornik zajął konto i co teraz?

Najwięcej osób zastanawia się jak obejść kwestię zajęcia konta bankowego przez komornika. Sprawa jest prosta. Oczywiście większość firm pożyczkowych wypłaca środki z pożyczki przez przelew bankowy, ale można też otrzymać wypłatę w formie czeku GIRO. Taki czek można zrealizować choćby na poczcie, podając swoje dane i można odebrać pieniądze. Kosztuje to kilkanaście złotych, ale w ten sposób nawet biorąc pożyczkę przez Internet możemy otrzymać wypłatę w gotówce.

Pożyczki bez BIK – co to znaczy?

Zanim jednak zdecydujemy się na wzięcie pożyczki pozabankowej dobrze jest sprawdzić swoje opcje. Nie wszystkie firmy pożyczkowe sprawdzają bazy. A tak naprawdę bazę BIK sprawdza niewielka grupa firm. Zwyczajnie firmy pożyczkowe nie mają do niej dostępu lub nie są tym zainteresowane, ponieważ weryfikują inne bazy. Czy jeśli firma nie sprawdza BIK to nie dowie się o długach? Aż tak idealnie to nie działa.

Zobacz również: Kredyt oddłużeniowy z komornikiem

Znaczna część firm sprawdza bazę BIG InfoMonitor. Jest ona nawet lepszym źródłem informacji niż sam BIK. W tej bazie można znaleźć informacje nie tylko o zaciągniętych kredytach bankowych i niektórych pożyczkach, ale też informacje o różnych długach pobrane z Krajowego Rejestru Długów. Pojawiają się w niej też informacje o wszystkich zobowiązaniach finansowych, nawet rachunkach za media. Dlatego stanowi cenne źródło informacji o stanie finansowym i wiarygodności klienta. Mimo to, nawet jeśli mamy tutaj negatywne wpisy, firma pożyczka wciąż może ocenić wniosek pozytywnie. 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *