Kredyt oddłużeniowy z komornikiem?

Kredyt oddłużeniowy z komornikiem?

Aktualne 77% Polaków zapewnia, że spłaciłoby dług, żeby zostać wykreślonym z rejestru dłużników.1 Nie każdy dysponuje odpowiednimi środkami, by tego dokonać. Z największymi problemami zmagają się osoby z komornikiem. To dlatego pojawiają się zapytania o kredyt oddłużeniowy z komornikiem. Gdzie i kto może go otrzymać? Czym różni się od konsolidacji?

Gdzie zwrócić się po kredyt oddłużeniowy z komornikiem?

Osoby decydujące się zaciągnąć kredyt oddłużeniowy z komornikiem, mają szansę na pożyczki pozabankowe. Żeby uzyskać dodatkową gotówkę i pokryć niespłacone raty, można zwrócić się do jednej z licznych instytucji pożyczkowych. Historia kredytowa osób z komornikiem jest zwykle tak kiepska, że nie mogą oni liczyć na pomoc instytucji bankowych. Pożyczka pojawiająca się w ofertach pod nazwą kredytu oddłużeniowego jest dostępna online. To głównie propozycje firm pożyczkowych, które najsprawniej udzielają finansowego wsparcia. Dla wielu z nich zła historia kredytowa klienta nie jest przeszkodą do udzielenia mu finansowania.

Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

Zaciągając kredyt oddłużeniowy z komornikiem, kredytobiorca (pożyczkobiorca) pozostaje z jednym zobowiązaniem. Wskutek uregulowania poprzednich zadłużeń finalnie budżet domowy zyskuje nadwyżkę, z której można swobodnie regulować nowe zobowiązanie. Warto zadbać o to, aby nowo zaciągana pożyczka miała charakter długoterminowej. Z uwagi na spłatę w kilku czy kilkunastu niskich ratach nie powinno być problemu z wywiązaniem się z umowy.

Kto może wnioskować o kredyt oddłużeniowy z komornikiem?

Oferty oddłużeniowe są skierowane do osób w trudnej sytuacji finansowej, stąd wymagania w większości przypadków nie zamykają drogi do dodatkowej gotówki. Specjalne oferty zostały przygotowane dla osób, wobec których toczy się postępowanie windykacyjne. Wniosek o kredyt oddłużeniowy z komornikiem dostępny jest online. Należy spełnić podstawowe wymagania, które obejmują na ogół:

  • odpowiedni wiek,
  • posiadanie aktualnego dowodu,
  • dysponowanie zdolnością do czynności prawnych.

Dodatkowo może być wymagane zabezpieczenie. Poręczenie albo zastaw zwiększą szansę na uzyskanie finansowania.

Jak wykorzystać kredyt oddłużeniowy z komornikiem do wyjścia z długów?

Zobowiązanie zaciągnięte w trudnej sytuacji finansowej powinno posłużyć na uregulowanie dotychczasowych długów pożyczkobiorcy. Dzięki dodatkowym środkom możliwe staje się zamknięcie pożyczek czy kredytów. Historia kredytowa może zostać oczyszczona, a każdy może ją poznać, pobierając raport BIK.2

Zobacz również: Jak rozmawiać z komornikiem?

Osoby, które nie dokonały terminowej spłaty pożyczki czy kredytu, muszą jednak poczekać na usunięcie negatywnego wpisu z bazy BIK. Nie dzieje się to automatycznie. Informacja o opóźnieniu przechowywana jest w rejestrze przez 5 lat. Budowanie wiarygodności kredytowej to proces, na który składa się wiele czynników. Terminowo spłacony kredyt oddłużeniowy z komornikiem  wygeneruje pozytywne wpisy. Pozwoli on na wyjście z długów, a do tego otworzy drogę   po tańsze finansowanie, dostępne w bankach.

Czym różni się kredyt oddłużeniowy z komornikiem od kredytu konsolidacyjnego?

Konsumenci często mylą te dwa produkty pożyczkowe. Jednak kredyt oddłużeniowy z komornikiem nie może być proponowany przez banki, natomiast kredyt konsolidacyjny z komornikiem to standard w ofertach bankowych. Dla osób terminowo spłacających liczne kredyty, rozwiązaniem jest konsolidacja. Dla tych ze złą historią kredytową i komornikiem pozostają pozabankowe oferty oddłużeniowe. Podstawowe różnice między tymi zobowiązaniami to przede wszystkim:

  • konsolidacja jest tańsza, gdyż kredyt oddłużeniowy z komornikiem wiąże się z większym ryzykiem pożyczkodawcy,
  • kredyt oddłużeniowy to produkt pozabankowy, a konsolidacyjny jest dostępny w bankach,
  • osoby w złej sytuacji nie mają szans na tradycyjną, bankową konsolidację,
  • firmy pożyczkowe mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia, aby udzielić kredytu na oddłużenie osobie z komornikiem.

1 https://media.bik.pl/informacje-prasowe/570914/wzrasta-spoleczne-przyzwolenie-na-naduzycia-konsumenckie-w-obszarze-finansow 

https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *