Kredyt z komornikiem? To możliwe !

Kredyt z komornikiem? To możliwe !

Jak wynika ze statystyk Biura Informacji Kredytowej, nawet 3 mln Polaków ma problem z nadmiernym zadłużeniem i nieterminową spłatą rat kredytów.

Oddłużenie w trakcie egzekucji komorniczej. Kredyt z komornikiem oferty dla każdego.

Pozbycie się zadłużenia często wymaga zaciągnięcia kolejnych zobowiązań finansowych. W przypadku gdy kwoty zaległości są niewielkie, a dodatkowo termin zwłoki nie przekracza 30 dni, jest szansa na pozytywną decyzję kredytową w którymś z banków. Jeśli jednak wartość zadłużenia jest znaczna, a czas opóźnienia w spłacie przekracza 90 dni, bank zazwyczaj decyduje się na egzekucję komorniczą.

Zajęcie komornicze rodzi problemy związane z koniecznością uregulowania nie tylko zobowiązań, ale i dodatkowych kosztów postępowania komorniczego. W tej sytuacji niezbędne jest spieniężenie cennych przedmiotów (o ile takie mamy) lub zaciągnięcie kolejnego kredytu albo pożyczki.  Uzyskanie kredytu przez osoby zadłużone i z zajęciem komorniczym nie jest łatwe, ale nie niemożliwe.

Kredyt z komornikiem oferty?

W przypadku gdy przytrafi się nam zajęcie komornicze i zmuszeni jesteśmy szukać dodatkowego kredytu lub pożyczki na spłatę zobowiązań, raczej nie powinniśmy liczyć na łaskawość banków. Instytucje bankowe są zobowiązane aby śledzić historię kredytową klientów zapisaną w dostępnych rejestrach, takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK) czy Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Nie najlepsza historia kredytowa może stanowić negatywną przesłankę przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego, a zajęcie komornicze z całą pewnością jest okolicznością dyskwalifikującą kredytobiorcę w oczach banku. Gdzie zatem szukać pomocy w sytuacji gdy zostaliśmy objęci egzekucją komorniczą? Kredyt z komornikiem oferty nie tak trudno znaleźć w internecie. Pożyczki lub kredyty na spłatę zadłużenia udzielają pozabankowe firmy pożyczkowe.

Kredyt z komornikiem: w jaki sposób złożyć wniosek i jaką kwotę można dostać?

Kredyt z komornikiem oferty – instytucje pozabankowe są popularne i powszechnie dostępne, co sprawia że bez problemu powinniśmy znaleźć firmę, która pozytywnie rozpatrzy wniosek. W przypadku mniejszych kwot, większość firm pożyczkowych udziela pożyczek przez internet, tylko na podstawie dowodu osobistego. Egzekucja komornicza jednak wiąże się zwykle z koniecznością uzyskania większego zastrzyku finansowego. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i zależy od wysokości potrzebnej nam kwoty, poziomu dochodów a czasami także posiadanego zabezpieczenia w postaci np. samochodu.

Większość pożyczkodawców oferuje możliwości zaciągnięcia kredytu w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy. Okres kredytowania zwykle nie przekracza 5 lat. Co ważne, wniosek o kredyt oddłużeniowy w większości przypadków można złożyć nie wychodząc z domu, za pomocą internetu. Każdy bez problemu znajdzie produkty takie jak kredyt z komornikiem oferty pozabankowych firm pożyczkowych, które można porównać za pomocą serwisów internetowych.

Formalności związane z kredytem. 

Jeżeli chodzi o produkt kredyt z komornikiem oferty wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów. Pozabankowe firmy pożyczkowe podchodzą w mniej restrykcyjny sposób do osób ze złą historią kredytową, a także z zajęciami komorniczymi. Oznacza to, że zwykle nie prześwietlają klientów w rejestrach takich jak BIK lub KRD.

Ryzyko jakie przejmują na siebie instytucje udzielające pożyczek lub kredytów osobom zadłużonym, powoduje jednak że odpowiednio wyższe są koszty związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania. W zamian za to, formalności podczas procedury przyznania kredytu ograniczone są zwykle do minimum. Najczęściej wystarczy dowód i wyciąg z rachunku bankowego, czasami wymagane jest zabezpieczenie na nieruchomości lub samochodzie.

W sytuacji kiedy rachunek bankowy zajęty jest już przez komornika, istnieje możliwość wypłaty środków za pośrednictwem poczty lub w formie gotówkowej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.